Hizmetlerimiz

Lastik Tamiri

 

Lastik Oteli

Lastik Oteli kış veya yaz lastiklerinizin bir sonraki mevsime kadar saklanmasını ve korunmasını sağlayan bir hizmettir. Lastiklerinizin en iyi koşullarda saklanmasını garanti eder: (Işıksız, kuru ve serin bir ortamda)

Ön Düzen

“Ön düzen”, araç üreticilerinin verileri ve lastiklerin aşınma analizine göre, aracın 4 tekerleğinin açılarının kontrol edilmesi ve ayarlanmasıdır. Düzgün yapılmış ön düzenin çevresel ve ekonomik artıları şunlardır:

Nitrojen

Nitrojen hareketsiz bir gazdır, tozdan, yağdan ve nemden etkilenmez. Havadan daha sabit olduğu için basınç kaybını azaltır. Bu nedenle, lastiklerin nitrojen ile şişirilmesi daha verimlidir. Nitrojen ile şişirilen lastiğin inmesi, hava ile yapılan şişirmeye oranla 4 kat daha yavaştır!

Sökme-Takma

Lastik sökme, takma, hava basıncı ve balans işlemlerinin uygun donanım ve eğitimli profesyoneller tarafından yapılması gerekir:

Jant Düzeltme

Tüm araçların çelik, alüminyum ve demir jantlarında oluşan eğik, kırık ve çatlaklar düzeltilir ve tamir edilir.

Rot-Balans

Düzensiz yıpranma veya kaldırıma çarpma gibi bir darbe nedeniyle balans ağırlığının düşmesi veya kayması sonucunda zamanla bozulabilir.

Lastiklerin balans ayarı, tekerleğin ağırlığını dönme ekseni etrafına eşit olarak dağıtır ve böylece titreşimleri ortadan kaldırır.

Balans işlemi,

Far Ayarı

 

Akü Testi